Скільки прослужить паркетна дошка?

Зміна підлогового покриття – це не тільки трудомістке, але й фінансово затратно. Тому, вибираючи матеріали для нової підлоги, основні переваги віддаються тим, чий термін експлуатації згідно гарантії виробника перевищує хоча б 10 років.

Лідерами по довговічності можна назвати підлоги з керамограніта і натурального каменю, їм злегка поступається бетонну підлогу (штучний камінь) і дерев’яний настил. Але якщо розглядати ціновий критерій, то найбільш доступним у цьому плані є паркет з паркетної дошки або масиву. Виробниками заявлений термін служби цих покриттів в межах 10-30 років, але, скільки насправді може прослужити паркетна дошка?

Визначаємо тривалість «життя» паркетної дошки

Для початку варто нагадати, що цей матеріал має тришарову структуру. Нижні два шари, перпендикулярно розташовані один до одного, складаються з масиву сосни або ялини, в рідкісних випадках використовується береза. Верхній шар – експлуатований – виконаний з більш цінних порід деревини, до ряду яких відносяться дуб, бук, ясен, вільха, венге, мербау і багато інших. І чим товще цей шар, тим довговічніше вважається паркет з масивної дошки. У більшості випадків товщина складає 3,5-3,9 міліметрів, в деяких – вона досягає 4-6 міліметрів (але такий матеріал коштує значно дорожче).

Після укладання при дотриманні умов експлуатації паркетне покриття може прослужити без косметичного ремонту від 2 до 7 років. Під косметичним ремонтом розуміється оновлення захисного шару з масла або лаку, частота якого безпосередньо залежить від умов експлуатації і якості захисних засобів.

Капітальний ремонт може повернути до «життя» навіть дуже зношене покриття. Він полягає в циклюванню поверхні з наступною обробкою захисними засобами. Але в якості реаніматора капітальний ремонт може виступити не більше 2-3 разів, товщина в 3,5-3,9 міліметра експлуатаційного шару паркетної дошки не дозволить зробити це більше, так як з кожним разом вона все більше буде истончаться. Реанімація паркету – це не свежевистланний підлогу, і його термін служби після такого відновлення менш тривалий, в середньому складаючи не більше 5-7 років.

І останнє в нашому списку, що впливає на тривалість служби, а також і на вартість паркетної дошки – з якого матеріалу виконаний верхній його шар паркету. Якщо вибирається паркетний матеріал з екзотичних порід дерева, батьківщина яких розташована в екваторіальній або субтропічній зоні, то треба розуміти, що ці породи більш пристосовані до відмінних від наших широт природних впливів. Матеріали північних регіонів краще відповідають вимогам до експлуатації в кліматичних умовах центральної Росії, тому й можуть гарантувати достатньо тривалий термін служби (в середньому – до 50 років).

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.