Який фундамент краще

Основою будь-якого будинку є його якісний фундамент. Починаючи будувати будинок, варто визначитися з проектом вашого будинку, місцем, де він буде розташований і складом грунту, на якому він буде стояти. Тільки надійний і міцний фундамент здатний забезпечити вашому дому довге життя і дозволить уникнути його осідання.

Існує величезна кількість різновидів фундаменту. Вони відрізняються між собою і технологією його закладки, і міцністю. Вартість його становить приблизно одну п’яту від загальної вартості будівництва будинку. Але економити на фундаменті, ні в якому разі не можна. Це може погано відбитися на якості. Ремонт фундаменту в майбутньому може виявитися дуже трудомістким і дорогим. Будують його найчастіше з бетону, цегли і залізобетону. Часто використовують щебінь і пісок, дерев’яні та залізні труби. Все це залежить від того який за площею будинок ви збираєтеся будувати і яку кількість поверхів плануєте в ньому.

Різноманіття різновидів фундаменту

Варто розглянути найпоширеніші види фундаменту. Одним з них є блоковий фундамент. Його закладають вже готовими блоками з бетону або залізобетону. Для його закладки необхідно викопувати досить глибокий простір. У викопану траншею закладають готові блоки. Основні його плюси в тому, що він збирається за дуже короткий проміжок часу. Мінуси ж полягають у великому обсязі земельних робіт і високої вартості.

Фундамент палі зводять з окремих паль. Палі можуть бути різноманітні: дерев’яні, бетонні, залізобетонні та змішані. Закладають палі двома способами. Або забивають в грунт, або заливають в підготовлену свердловину. Такий фундамент використовують для зведення дуже великих будівель, коли грунт для споруди дуже слабкий. При цьому виходить дуже низький витрата матеріалу і невелика усадка будівлі.

Плитний фундамент складається з суцільної плити, яка споруджується по всій площі будинку. Такий фундамент використовують, якщо дуже слабкий і рухливий грунт. Також якщо будинок будується в зоні, де дуже часто трапляються землетруси. Зведення на ньому будинку дуже дорогий процес.

Коли виникає питання про те, який фундамент варто звести, то потрібно розглянути всі можливі варіанти. І не варто забувати, що це опора вашого будинку і від її якості залежить довговічність вашого будинку і його стійкість.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.