Комбіноване опалення

Опалювальна система повинна не тільки рівномірно нагрівати приміщення, а й бути  компактною, забезпечувати достатню теплову потужність і давати можливість регулювати температуру повітря в залежності від погодних умов.

Найбільшу популярність останнім часом набирає опалювальна технологія «тепла підлога», Яка складається з труб, захованих в підлозі. Тепла підлога відрізняється створенням особливо комфортних умов і має ряд переваг, але вартість подібної опалювальної системи найбільш висока. Дуже часто опалювальні системи роблять   комбінованими, які включають в себе "тепла підлога" і традиційну схему опалення з використанням радіаторів.

Радіаторні системи можуть бути колекторними і двотрубними. Двотрубна розводка передбачає наявність двох труб необхідного діаметра, які прокладені по периметру приміщення. За однією з труб подається гаряча вода з котла, а по другий повертається захолола вода на підігрів в котел. Для підключення радіаторів використовуються спеціальні трійники, які відводять воду на окрему батарею. Така система більш проста в монтажі і вимагає меншої витрати труб на відміну від колекторної системи. Відзначимо, що сучасна нерухомість у Києві найчастіше оснащується саме таким видом опалення.

Колекторна система передбачає прокладку до кожного радіатора своєї пари труб. По одній трубі надходить гаряча вода, а по інший відводиться остившая. Колекторний шафа може розташовуватися в коридорі, санвузлі і в іншому приміщенні. Ця технологія більш надійна і дозволяє регулювати температуру води в кожному конкретному радіаторі.

Обігрів у вигляді теплої підлоги вважається ідеальним опаленням і забезпечує максимальний комфорт. При цьому через труби в підлозі пропускається вода з температурою 30-50°С. Температура в поверхні підлоги досягає 30°С, а повітря на рівні голови людини прогрівається тільки до 18-20°С.

Традиційні радіатори зазвичай мають температуру 60-70°С, але повітря при цьому в поверхні підлоги практично не нагрівається, зате під стелею температура повітря досягає свого максимуму. Теплі підлоги краще з точки зору економії та гігієни, адже рівномірний підігрів знижує вологість і запобігає утворенню конденсату на стінах і вікнах. Крім цього, інтер’єр приміщення без батареї під вікнами виходить набагато привабливіше.

Тепловіддача "теплої підлоги" в чому залежить від матеріалу покриття. Найбільшу тепловіддачу має керамічна плитка, трохи гірше паркет. Якщо велика частина приміщення  закрита килимами, то тепловіддача значно знижується, тому в таких приміщеннях  радіатор просто необхідний, особливо в морозні дні, коли опалення тільки знизу стає недостатнім.

 Для панорамних вікон використовують внутрипідложні радіатори, які втоплені в підлогу  безпосередньо перед вікном. На увазі тільки металева решітка на одному рівні з підлогою уздовж всього вікна. Такі рішення має естетичний вигляд і не заважає пересуванню. Відзначимо, що оренда квартир у Києві з панорамними вікнами приваблює любителів вільного простору.

Якщо будинок розташований в зоні холодного клімату, то комбіноване опалення дозволить уникнути нестачі в теплі в самі морозні дні. При цьому тепла підлога зазвичай проектується як основний вид обігріву, що забезпечує комфортне опалення приміщень, а радіатори використовуються як додаткове опалення і включаються тільки при великих морозах.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.