Особливості фанери ФК

Фанера – це надійний і міцний будівельний матеріал, який активно використовується в побуті та виробництві, а також застосовується в якості пакувального матеріалу і матеріалу для установки опалубки в монолітному будівництві. Сьогодні цей матеріал представлений широким асортиментом сортів фанерних листів, серед яких можна вибрати той, який підійде для конкретних цілей.

Фанера, яка стійка до вологи і при виготовленні якої використовуються клейові склади на основі карбамидоформальдегидних і формальдегідних смол, називається фанера ФК. У порівнянні зі смолами, які містять фенольні сполуки, формальдегідні смоли володіють кращою водорозчинністю і більш низькою токсичністю. Тому фанера ФК в основному використовується для укладання паркету, у меблевому виробництві, а також для різних побутових потреб. Вологість матеріалу складає 5-10%. Іншими словами, використання фанери ФК незамінне там, де нетоксичність є першою вимогою, а вологостійкість — другий.

Головною особливістю фанери ФК є те, що її лист складається з декількох шарів деревини, які склеєні між собою смолами. У складі смол міститься формальдегід. При великих перепадах температур або довгому впливі сонячних променів, формальдегід може виділятися зі смоли в невеликих кількостях. Існує норма виділення газу формальдегіду зі смоли, згідно з міжнародними стандартами безпеки. При несприятливих умовах навколишнього середовища ця норма становить 0,9%. Смола в складі фанери загрози для здоров’я людини не несе. Але для меблів в дитячих кімнатах рекомендується використовувати листи фанери з ламінованим покриттям або покриттям зі спеціальних лаків укривного типу. Фанера ФК без додаткового покриття відмінно підходить для укладання паркету.

Споживчі властивості матеріалу визначає лицьовий шар фанери. Деревина хвойних і листяних порід є основними видами лицьового шару. Листяні породи дерев вважаються кращими з точки зору зовнішнього вигляду. Березове покриття особливо підходить для лицьового шару. Що стосується хвойних порід деревини, то вони мають більшу вагу і масивність, за рахунок чого менше схильні до руйнування.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.