Види і застосування паркетного лаку

Від паркетного лаку залежить те, як буде виглядати паркет. Лак здатний підкреслити текстуру дерева, зробити підлогу блискучим або навпаки матовим. Але важливіше естетичних властивостей лаку – його захисні функції. Якісний паркетний лак захистить паркетні дошки від хімічних і механічних впливів.

У найбагатшому асортименті лаків для паркету розібратися досить складно, так як розкид цін і велика кількість виробників просто вибиває з колії. Так що перед тим, як йти безпосередньо на ринок, потрібно визначитися з тим, який лак для паркету підходить саме вам. Найпоширенішими лаками для паркету вважаються лаки марок ONA, UZIN, LOBA і NEOLUX. Лаки для паркету діляться на три види залежно від основи: на водній основі, на основі розчинника і містять кислотні компоненти.

Лак для паркету на водній основі дуже міцний, екологічний, не має запаху і сохне досить швидко. Однак його не варто використовувати при покритті паркету з екзотичних і олійних порід дерева. Лак на основі розчинника універсальний і підходить для будь-якого паркету. Такий лак добре відтіняє структуру деревини. Але запах такого лаку дуже різкий і сохне він досить довго. Кислотовмісних паркетний лак відрізняється стійкістю до агресивних речовин і навантажень механічного характеру. До того ж він має низьку чутливість до перепадів температури і рівню вологості.

За своїм складом лаки для паркету діляться на акрилові, поліуретанові і акрилово-поліуретанові. Найвигіднішими по співвідношенню ціни і якості вважається акриловий лак, але він менш за все стійкий до різних впливів. Найбільш довговічний лак поліуретановий.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.