Способи утеплення котеджів

Способи утеплення котеджівНайчастіше для підвищення теплоізоляції котеджів і зниження теплових втрат використовують різні утеплюючі матеріали. Однак є й інші способи утеплення будинків, що дозволяють зробити комфортним перебування в них і істотно скоротити витрати на обігрів, а значить і суттєво економити на електроенергії. До таких способів відносяться: правильне проектування споруди, грамотна система вентиляції і ще деякі технічні рішення. Продумана теплоізоляція будинків забезпечує істотну економію енергоносіїв на обігрів взимку і на кондиціонування влітку.

Забезпечити заощадження тепла будинку допоможе комплексне утеплення стін – утеплення фасаду, даху, дверей і вікон. Комплексне утеплення дозволяє економити близько 30% коштів на опалення, підвищити термін експлуатації несучих конструкцій будівлі, використовувати котел меншої потужності, створити в приміщеннях тепло і затишок. Альтернативним рішенням, здатним не тільки утеплити фасад котеджу, але й надати йому гарний зовнішній вигляд є установка вентильованого навісного фасаду і фасаду, що пропускає світло. Їх ефективність полягає в тому, що між декоративним і зміцнюючим шарами передбачається повітряний прошарок, сберегающая тепло в приміщеннях. Прозорий фасад являє собою конструкцію з додатковим склінням фасаду.

Одним з методів утеплення будівель є система утеплення «Мокрий фасад». Така система є складною багатошаровою конструкцією, що складається з несучої стіни, приклеєною теплоізоляційної плити, шару базової штукатурки, що пройшла армування стійкою до впливу лугів стеклосеткой, шару декоративної штукатурки і клею для пінополістиролу. У зв’язку з тим, що в даному випадку плити піддаються тільки стискає навантажень, до їх міцності висуваються не особливо жорсткі вимоги. Тому можна використовувати як пінополістирольні, так і мінераловатні плити. Ще один популярний спосіб утеплення – «Шарувата кладка». У цьому випадку шар теплоізоляції розміщують між двома конструкціями – облицювальної частиною стіни і несучою стіною.

Планувати утеплення будинку необхідно вже на самому початку його будівництва і на етапі зведення фундаменту. Дуже важливо правильно вибрати утеплювач, він повинен пропускати водяні пари, це дозволить уникнути появи конденсату і грибкових уражень стін. У разі якщо в будівлі передбачений підвал, обов’язково потрібно забезпечити теплоізоляцію цокольного поверху. Для цього між фундаментом та стінами підвалу облаштовується буферний шар, який заповнюється будматеріалами з низькою теплопровідністю – полістиролом, керамзитом і т.д. Особливу увагу слід приділити утеплення покрівлі, будівельний матеріал для цих цілей повинен бути міцним, з високою теплопровідністю, невеликою вагою, пожежобезпечним і екологічно чистим. До таких матеріалів відносяться пінополістирольні плити, плити з скловолокна і мінеральної вати, пористий бетон, алюмінієва фольга і спінене скло.

Надійна теплоізоляція котеджу забезпечує комфортні умови для мешканців впродовж всього року. Грамотне утеплення житла полягає в забезпеченні максимально можливого обмеження процесів теплообміну будівлі з навколишнім середовищем.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.