Все про вибір якісного полотенцесушителя

vodyanoy-polotentzesyshutel

Коли у ванній кімнаті холодно, рушники відсиріли, а шкіра покрилася «гусячими мурашками», хочеться скоріше зігрітися під теплою ковдрою. А всього-то потрібно підключити полотенцесушитель, який покликаний перетворювати мокре і прохолодне приміщення ванної в комфортний теплий оазис. З цим приладом вирішуються багато проблем мокрою зони: підвищеної вологості, достатку мокрих рушників і заміни нагрівальних приладів у ванній кімнаті.

Сьогодні без сучасного стильного рушникосушки неможливо уявити не тільки ванну кімнату, але і гардеробну, сауну, басейн, сходову площадку, передпокій, підвал, пральню, терасу і навіть спальню – всюди, де можлива підвищена вологість або необхідно сушити речі.

Цей прилад потрібен для багатьох цілей, в тому числі і для своєї прямої функції: обігрівати приміщення і сушити мокрі рушники і білизну. Полотенцесушитель водяной зберігає тепло, замінюючи нагрівальні прилади, зменшує вологість, а значить, вогкість, цвіль і грибки.

Різновиди

Є меблеві рушникосушки у вигляді настінних вішалок, власників, стійок і полиць з латуні. Вони ефектні, різні за формою і підходять для будь-якої ванної кімнати, навіть крихітних розмірів. Прообраз таких сушарок для рушників сягає корінням у давнину, коли в Римських термах встановлювали плоскі металеві чаші з вугіллям, що горить, які нагрівалися і випромінювали тепло. Купальня обігрівалась, а рушники та одяг висихали. Потім з’явилися закриті жаровні, на яких сушилися рушники.

В середні віки приміщення для обмивань обігрівалися камінами. Трохи пізніше користувалися гратами, які нагрівалися поблизу жаровень або пічного вогню, і таким чином висушували мокру білизну. У 19 столітті в Європі винайшли водяні калорифери для опалення ванних. А 20-е століття подарував сучасні системи сушки автономного, а згодом централізованого водопостачання.

Сьогодні конструкції полотенцесушителей грунтовно видозмінилися. Сучасні прилади для сушіння і обігріву приміщень розрізняються за формою і конфігурації, матеріалами і способу підключення до системи водопостачання або електрики. З суцільнометалевих вони стали порожніми і трубчастими. І це вже не автономні утилітарні предмети обстановки, а ексклюзивні елементи дизайну, що підключаються до водопостачання або електромережі. Обігрів виробів проводиться за рахунок води або масла, що циркулює по трубах цих приладів. Залежно від способу підключення полотенцесушитель може бути водяна і електрична.

Принцип пристрою

По суті, пошук рушникосушки означає вибір між водою і електрикою. Є також комбіновані моделі, що поєднують в собі обидва прилади. Деякі моделі комбінованого типу оснащені терморегуляторами, що регулюють витрати енергії на обігрів і сушку.
Водяні полотенцесушителі традиційно встановлювалися в наших будинках в минулому столітті. Вони являють собою вигнуту змееобразно трубу (змійовик) з нержавійки, по якій циркулює вода. Прилад одноконтурний і підключається до центрального або автономного водопостачання. Його перевага в практичності, простоті і звичності користування. У багатоповерховому будинку система водопостачання – це так звана «компенсує петля», що дозволяє гарячій воді циркулювати по всьому стояку під’їзду.

Недолік очевидний: якщо гарячу воду відключають централізовано, то і трубчасті прилади не гріють. Всі знають, як стає холодно у ванній, коли відсутня гаряча вода. Те ж відноситься до тих приладів, які підключені до опалювальної системи.

Вони використовується відповідно тільки в період опалювального сезону. А немає тепла в змійовику, значить, у ванній холодно і сиро. Навіть в разі автономного обігріву води, вам доведеться почекати якийсь час, поки прилад нагріється. Проте, незважаючи на всі погрішності водяного полотенцесуштеля, він традиційно в лідерах по популярності у населення.

Електричні рушникосушки виготовляються зі сталі і нагріваються завдяки нагрівального елементу всередині труби. Вони зручні у використанні і пожежобезпечні. Їх вважають найбільш комфортними, мають кілька переваг перед водяними.

По-перше, електричний прилад можна підключити і відключити від електромережі за потребою, адже він не залежить від водопостачання і встановлюється в будь-якому місці житла, де немає гарячої води. На відміну від водяних електричні прилади різноманітні по дизайну і не схильні до корозії, тому що немає контакту з водою.

На жаль, у електричних приладів є недоліки. Щоб встановити такий полотенцесушитель, потрібно прокласти окрему приховану проводку. Біля приладу обов’язково встановити влагозащитную розетку, що підключається через розділові трансформатори або захищену УЗО. Забороняється робота котла – це витрата додаткових Кілов

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.