Перетворювачі частоти

Після того різання всіх будівельних робіт у всіх випадках без винятку виникає необхідність для здійснення електромонтажних робіт. Залежно від типу побудованого будівлі / споруди ці роботи можуть бути зроблені по-різному. У деяких вузько спеціалізованих випадках використовуються спеціальні прилади, такі як перетворювачі частоти. Які прилади іменуються частотними перетворювачами? Вони є радіоелектронними пристроями, призначеними для перетворення електромагнітного або електричного сигналу за допомогою переносів спектра на якийсь певний інтервал по осі частот. Вони, в основному, застосовуються в супергетеродинних радіоприймачах, але також і в самих різних радіовимірювальних приладах – такими є, наприклад, аналізатори спектра, селективні вольтметри, настановної роботи для вимірювання послаблень, модулометри і девіометри. Їх використання в подібних випадках дозволяє значним чином зменшити робочі частоти ключового тракту для посилення, а так само селекції сигналу, зробити даний тракт не перестраеваемим, тобто для того, щоб налаштувати радіоприймачі на самі різні несучі частоти, модифікується частота гетеродина перетворювачів, а несуча частота сигналу виходу, яка іменується проміжною частотою (коротко, ПЧ), залишається незмінною. Але крім вироблення проміжного частотного сигналу перетворювачі можуть використовуватися в дещо інших випадках, наприклад, ультразвукових лініях затримок електромагнітного Свч-сигналу.

У функціональному плані частотні перетворювачі включають в себе 3 складові частини, а саме змішувач, смуговий вихідний фільтр і гетеродин. Останній з них представляє з себе генератор сигналу форми синусоїда, настроюється, або ж із заздалегідь фіксованою частотою. Змішувачі є основною частиною перетворювача, що не лінійного електронного приладу, в якому власне відбувається і утворення цього потрібного спектру.

Конструктивно перетворювачі частоти зазвичай бувають виконані, наприклад, у вигляді одного єдиного приладу, в тому числі і на інтегральної мікро-схемі з додатковими елементами, а також у вигляді 2-х блоків (блоки гетеродина з блоками змішувача разом з фільтром) або, в окремих випадках, в «рознесеному» вигляді, наприклад, в установках, призначених для вимірювання послаблень, фільтр і змішувач являють собою відокремлені прилади, ну а як гетеродин застосовується вимірювальний сторонній генератор, який, як правило, не входить до загального комплект установки.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.