Плетені меблі в Казані

Плетені меблі виникла кілька тисячоліть тому. У культурі багатьох народів є згадки про самобутніх техніках плетіння начиння і меблів з натуральних матеріалів. В Європу меблі з ротанга потрапила як чудасія з тропіків в період колоніальних воєн. Тубільці споруджували свої житла з ротанга, а з появою європейців перейшли на виготовлення абсолютно незрозумілих для них стільців, столів і крісел. У Росії з давнини використовували вербову лозу для плетіння коробів і кошиків, однак плетені меблі стали робити тільки наприкінці XVIII в., Коли російські князі привезли її зразки з інших країн для прикраси своїх заміських садиб. З тих пір склалася асоціація плетених меблів з розміреним, тихою, що склалася життям російської дворянської садиби.

Плетені меблі роблять з ротанга, бамбука, очерету, деяких видів водоростей, вербової лози, очерету, а також із сучасних штучних матеріалів – полімерних з’єднань, шнурів з пластику. Шнур міцний, має рівномірну товщину і необмежену довжину, що дозволяє одержати високу щільність плетіння. Плетені меблі з манільського пеньки, сизалю та водного гіацинта в даний час вважається досить екзотичною. Вона вимагає особливого догляду і диктує весь інтер’єр.

Найпоширеніший матеріал для виготовлення таких меблів в Казані – втеча пальми ротанга, або ротанг. Його відрізняє особлива міцність, стійкість до вологи, здатність витримувати перепад температур.

Види плетених меблів: звичайні крісла та крісла-гойдалки, обідні гарнітури, дивани, журнальні та туалетні столики, підвісні крісла, шезлонги і гамаки. З ротанга і лози також роблять дивовижні за красою предмети інтер’єру – скриньки, шкатулки, торшери, вази для фруктів, підставки для квітів, рами для дзеркал.

Процес виготовлення плетених меблів такий: з ліан знімають кору, випрямляють її на спеціальному верстаті, обробляють парою. Потім з товстих і міцних стебел роблять основу, тобто каркас, який обплітають корою, кріплять деталі шкіряними ремінцями або штифтами, місця стиків маскують і врешті готовий виріб покривають спеціальним захисним лаком.

Плетені меблі витончена, легка, елегантна, надає інтер’єру неповторну ауру російської садиби, тераси на Середземному морі або вітальні в тропічному колоніальному будинку.

Купуючи плетене крісло або стілець, пам’ятайте, що речі з натурального ротанга, як правило, виробляються в країнах Південно-східної Азії – на батьківщині самого ротанга. На Філіппінах, в Індонезії та Малайзії безліч фабрик і приватних майстерень з виготовлення плетених меблів. Дизайн виробів традиційно колоніальний. Проводять плетені вироби також у Польщі, Італії, Іспанії, Швеції, однак вони зазвичай дорожче.

Купити плетені меблі можна в меблевих центрах.

Джерело: megga-mebel.com

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.